Zdjecie Dna Oka

Zdjęcie dna oka

Wskazania

Zdjęcie dna oka jest obiektywną rejestracją, umożliwiająca monitorowanie zmian w siatkówce i w nerwie wzrokowym w przebiegu rożnych schorzeń oka: retinopatia cukrzycowa, AMD, zakrzepy, wylewy krwi do siatkówki, znamiona siatkówki, zagłębienia w tarczy nerwu wzrokowego, zmian barwnikowych na dnie oka (profilaktyka nowotworu złośliwego: czerniaka – melanoma)

Przed badaniem stosuje się krople rozszerzające źrenicę. Zdjęcia obu oczu wykonane w ciągu 1 minuty. Wysokiej jakości obrazy mogą być robione w 7-miu wybranych obszarach siatkówki.

Przeciwwskazania

Brak przeciwwskazań medycznych. Można ja wykonywać u osób w każdym wieku i kobiet ciężarnych. Może być wielokrotnie powtarzane. W wypadku nieprzeziernych ośrodków optycznych (zmętnienie w rogówce, zaćma, wylew krwi do ciała szklistego) zdjęcie dna oka jest niemożliwe do wykonania

Jeśli szukasz doświadczonych specjalistów od leczenia jaskry u dzieci i dorosłych – odwiedź INSTYTUT OKA. Skorzystaj z wiedzy Profesorów i uznanych ekspertów. Instytut Oka – najnowocześniejsze centrum diagnostyki i leczenia jaskry.

Jaskra - nowoczesna diagnostyka i leczenie.

Zwyrodnienie plamki i jaskra powodują nieodwracalną ślepotę. Zwyrodnienie plamki i jaskra dotykają także ludzi młodych. Przebadaj siebie i najbliższych!

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH