Pascal

Dynamiczna Tonometria Konturowa Pascala

Najnowsza metoda oceny ciśnienia w oku, dodatkowo uwzględniająca stopień ukrwienia gałki ocznej.

Dynamiczna tonometria Pascala podaje wartość ciśnienia wewnątrzgałkowego (IOP) z uwzględnieniem grubości rogówki oraz amplitudy tętna gałkowego (OPA). Czujnik piezoelektryczny łączy te wszystkie dane podając zbliżone do prawdziwego pomiary ciśnienia wewnątrzagałkowego. W zależności od grubości rogówki a także od ilości krwi dochodzącej do gałki ocznej, tonometria Pascala zbliża się do prawdziwych wartości ciśnienia. Stosowana coraz częściej w praktyce okulistycznej zastąpi prawdopodobnie tradycyjną tonometrię aplanacyjną Goldmana.

Dzięki temu metoda ta nadaje się do weryfikowania ciśnień w trudnych diagnostycznie przypadkach,zwłaszcza krótkowzroczności i jaskry młodzieńczej, a także w takich schorzeniach jak wysoka krótko- i nadwzroczność, blizny i plamy rogówki, wczesny stożek, keratopatię, stany po operacjach rogówkowych (przeszczep, LASIK, PRK).

Tonometr PASCAL jest obecnie jedynym tonometrem umożliwiającym prawidłowy pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjentów po chirurgii refrakcyjnej.

Jeśli szukasz doświadczonych specjalistów od leczenia jaskry u dzieci i dorosłych – odwiedź INSTYTUT OKA. Skorzystaj z wiedzy Profesorów i uznanych ekspertów. Instytut Oka – najnowocześniejsze centrum diagnostyki i leczenia jaskry.

Jaskra - nowoczesna diagnostyka i leczenie.

Zwyrodnienie plamki i jaskra powodują nieodwracalną ślepotę. Zwyrodnienie plamki i jaskra dotykają także ludzi młodych. Przebadaj siebie i najbliższych!

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH