jaskra, centrum leczenia i diagnostyki jaskry
Leczenie

Leczenie jaskry obejmuje leczenie farmakologiczne, leczenie przy pomocy lasera oraz leczenie operacyjne.

Leki miejscowe stosowane w jaskrze pierwotnej i wtórnej:

Leki ogólne stosowane w jaskrze pierwotnej i wtórnej:

14Leczenie laserem stosuje się najczęściej w jaskrze z wąskim zamykającym się kątem przesączania, przecinając tęczówkę w oku chorym. W jaskrze z otwartym kątem przesączania – skuteczność zabiegów laserowych jest już znacznie gorsza.

13Zabiegi chirurgiczne w jaskrze to wycięcie tęczówki w jaskrze z zamykającym się kątem, lub najbardziej popularny zabieg tzw. trabeculectomia – gdzie wycina się elementy tkanek w kącie przesączania. Zabiegi te charakteryzują się dużą skutecznością.

Zabieg chirurgiczny lub laserowy wykonany zbyt późno, może nie powstrzymać już procesu rozpadu nerwu wzrokowego, dlatego nie należy zwlekać z podjęciem decyzji o operacji.AdAd
Polskie Towarzystwo Profilaktyki Jaskry skupia lekarzy okulistów-glaukomatologów, pacjentów oraz edukatorów. Patronujemy specjalistycznemu ośrodkowi diagnostyki i leczenia jaskry i chorób siatkówki. INSTYTUT OKA wyposażony jest w najnowocześniejszą światową aparaturę do wczesnej diagnostyki jaskry, zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem i retinopatii cukrzycowej oraz centrum laseroterapii tych chorób. Z instytutem Oka współpracują wybitni specjaliści i konsultanci.
Ad