jaskra, centrum leczenia i diagnostyki jaskry
LASEROTERAPIA

slt2_www

TRABEKULOPLASTYKA LASEROWA SLT

delikatna, skuteczna i bezbolesna metoda leczenia jaskry. Czas zabiegu: 5 minut.

Selektywne trabekuloplastyka laserowa SLT, jest łagodnym i nieinwazyjnym zabiegiem laserowym obniżającym ciśnienie wewnątrzgałkowe u pacjentów z jaskrą. Ten szybki i bezbolesny zabieg jest skutecznym rozwiązaniem dla większości chorych na jaskrę.

 

Ellex-SLT-Image

Terapia SLT jest opcją leczenia odpowiednią dla większości chorych na jaskrę. Ze względu na nieinwazyjny charakter terapii SLT, w przeciwieństwie do tradycyjnej terapii laserowej ALT, może być stosowana w następujących przypadkach:

Zalety SLT

Bezpieczeństwo: SLT nie jest związana z ogólnoustrojowymi działaniami niepożądanymi, nie występuje kwestia zgodności (przestrzegania harmonogramu przyjmowania leków) i kosztów leków.

Selektywność: SLT wykorzystuje selektywną fototermolizę kierowaną tylko do określonych komórek, pozostawiając otaczające tkanki nietknięte.

Naturalność: SLT stymuluje naturalne mechanizmy gojenia w celu zwiększenia odpływu płynu w oku.

Szybkość: Zabieg SLT zajmuje kilka minut. Przed zabiegiem kroplami do oczu przygotowuje się oko do leczenia.

Brak komplikacji: Pacjent nie ma ograniczeń po zabiegu i jest w stanie pojechać do domu, uprzednio umówiwszy się z lekarzem na następną wizytę kontrolną.

Na czym polega zabieg?

Delikatne impulsy światła lasera są dostarczane do odpowiednich struktur gałki ocznej i ułatwiają odpływ cieczy znajdującej się w oku. W ten sposób w ciągu jednego do trzech dni dochodzi do zmniejszenia ciśnienia wewnątrzgałkowego. SLT obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe średnio o 25-30 % u około 80% pacjentów, po upływie ok. 6 tygodni od zabiegu.

Selektywną trabekuloplastykę laserową SLT zaleca się w każdym przypadku jaskry z otwartym kątem przesączania – przede wszystkim we wczesnej jej postaci, gdzie zabieg laserowy powinien być jedynym leczeniem, jak i w okresie zaawansowanych zmian, towarzysząc leczeniu farmakologicznemu lub kiedy leczenie chirurgiczne jest obciążone dużym ryzykiem. Zabieg może być wielokrotnie powtarzany.

Selektywna Laserowa Trabekuloplastyka (SLT) stanowi postęp w stosunku do Argonowej Laserowej Trabekuloplastyki ALT (powodującej blizny w kącie przesączania), która przez ponad dwie dekady była wykorzystywana w leczeniu jaskry otwartego kąta. W SLT wykorzystuje się wiązkę lasera stymulującą naturalne procesy samonaprawcze organizmu. Za pomocą fal o specjalnej długości i energii, laser wpływa tylko na pigmentowane (zawierające melaninę) komórki oka, w przeciwieństwie do ALT, który na stałe uszkadza siateczkę beleczkowania i pozostawia na niej blizny.AdAd
Polskie Towarzystwo Profilaktyki Jaskry skupia lekarzy okulistów-glaukomatologów, pacjentów oraz edukatorów. Patronujemy specjalistycznemu ośrodkowi diagnostyki i leczenia jaskry i chorób siatkówki. INSTYTUT OKA wyposażony jest w najnowocześniejszą światową aparaturę do wczesnej diagnostyki jaskry, zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem i retinopatii cukrzycowej oraz centrum laseroterapii tych chorób. Z instytutem Oka współpracują wybitni specjaliści i konsultanci.
Ad